سر تا پای هریک از ما را که خلاصه کنند،می شویم یک مشت خاک که ممکن بود یک تکه آجر باشد توی دیوار یک خانه، یا قلوه سنگ روی شانه یک کوه یا مشتی سنگ ریزه که ته اقیانوس؛ 

یا حتی خاک یک گلدان، خاک همین گلدان پشت پنجره!

یک کف دست خاک ممکن است هیچ وقت، هیچ اسمی نداشته باشدوتا همیشه خاک باقی بماند؛ فقط خاک .

اما حالا یک کف دست خاک وجود دارد که خدا به اواجازه داده نفس بکشد، ببیند، بشنود، بفهمد، جان داشته باشد، انتخاب کند، تغییر کند، تکامل یابد و . و خداوند فرمود نگاه کن به آثار رحمت الهی که چگونه خاک مرده را زنده می کند.

تمام موجودات خدا را می شناسند و به او امید دارند. خاک هم امید دارد که نور حیات بتابد و زنده شود . 

فرد کافر در قیامت به حاصل کار خود نگاه می کندو افسوس می خوردو می گوید: ای کاش من خاک بودم! (یَوْمَ یَنْظُرُ الْمَرْءُ ما قَدَّمَتْ یَداهُ وَ یَقُولُ الْکافِرُ یا لَیْتَنی‏ کُنْتُ تُراباً)

این وحشتناک ترین جمله ایست که یک انسان می تواند بگوید: یعنی اینکه حتی نتوانسته خاک باشد، یعنی دریغ از ذره ای امید به رحمت الهی . 

+ البته تفسیر دیگری هم دارد این آیه. رسول خدا کنیه امیرالمومنین را ابوتراب قرار داده است. یعنی پدر و صاحب خاک.  تفسیر امام معصوم این است که فرد کافر در قیامت افسوس می خورد که ای کاش شیعه و علوی بودم و به دنبال ابوتراب رفته بودم .

+ همه اش از کتاب پله پله تا ملاقات خدا بود سطور بالا. کاش درتوانم بود ومی توانستم این کتاب را برای همه کسانی که در انتظار ملاقات خدا هستند، هدیه کنم. (کتاب به اهتمام موسسه فرهنگی هنری سبل السلام تهیه شده است)

+شهید خوش سلیقه ای در شهر، در وصیت نامه اش خواسته که روی سنگ قبرش اینطور معرفی شود:  مشتی خاک به پیشگاه خداوند متعال . خدا که شناسنامه اش را می دانسته و برای خودش انتخاب کرده. خواسته من هم متوجه شوم که مشتی خاکم نزد مهربانتریم .

+ همین شب شهادت، ببخش ما را خدا.

+ خدای حکیم! به خاطر نعمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تو را شکر می گویم که لان شکرتم لازیدنکم.  #جمهوری_گل_محمدی

+ ادامه مطلب درباره مه‌ناز است .

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها